ani_001
ani_002
ani_003
ani_004
ani_005
ani_006
ismail kaymak1
ümit samur
Lüleburgaz Gökyüzü
Akdeniz ailesii
Aykan
Ankara
Manisa
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Rhapsodos Mozaik
4.9
Based on 98 reviews
powered by Google
betül ince
betül ince
17:44 12 Sep 22
Bizi tamamen bir masal gibi bir dinletinin içinde Troya dönemine götürdü. Hayatımın en özel saatlerinden biriydi. Emine hanımın güzel enerjisi, hoş sesi zamanda yolculuğa çıkardı resmen.mozaik için taş kırma deneyimini de size tattırıyor. Çanakkale için gezi yolculuğuna başlayacaksanız kesinlikle burası başlangıç noktası olmalı:)
knight ofcity
knight ofcity
16:36 30 Aug 22
Çanakkale gezim sırasında Truva turu bulamamanin üzüntüsünü yaşarken kaldiqim otelin sahibinin tavsiyesi ile Emine Hanım'ın bu güzel atölye çalışmasından haberdar oldum...Emine Hanım Truva hakkındaki bilgi birikimini sanatiyle birleştirerek Truvaya yonelik görsel bir hafıza oluşturuyor . Truva aslında savaşı kutsamak değil yaşamı övmek..Bunu farkettirmeden size hissettiriyor ....ideallerini hayata dökme çabası ise hayranlik verici ...ilgili bilgili ve nazik bir... hanımefendi .... Çalışmalarında başarılar diliyorum..Devamını Oku
Ece Celebi
Ece Celebi
21:01 18 Jul 22
Müthiş bir deneyim kesinlikle gitmelisiniz sizi farklı diyarlarda ağırlayacak çok tatlı bir anlatıcı ile karşılaşacaksınız.
Umit Kantarcı
Umit Kantarcı
18:45 27 Apr 22
Son yıllarda gördügüm en guzel mozaik atölyesi.Emek ,bilgi,itina, merak,sunum ne isteseniz fazlasiyla var.Çanakkaleye sırf bu atolyeyi ve Emine hanimin inanilmazlığını görmek için gelmeniz gerektiği kanaatindeyim. Yeni ufuklar açtığı icin çok tessekkurler.
Pelin Tekce
Pelin Tekce
18:29 27 Apr 22
Çanakkaleye gelen herkesin mutlaka görmesi gereken çok özel bir atölye..Bakmaya doyamadığınız mozaiklerin yanında, Emine Hanımın şiirsel anlatımı bu ziyaretinizi unutulmaz yapıyor. Derin bir Troya, mitoloji, felsefe, edebiyat ve sanat birikimiyle size bulunduğunuz toprakların ruhuyla tanıştırıyor.Emine Hanıma güzel sunumu ve güleryüzü için çok teşekkür ederiz.
Semih Erk
Semih Erk
18:16 04 Apr 22
Senfonik bir kompozisyon ve sunum. Bilgi hacmi ve aktarım şekli sözel ve görsel olarak etkileyici
Pınar Taşar
Pınar Taşar
14:30 29 Mar 22
Ben Rhapsodos Mozaik'i gezer ve Emine Hanım'ın mozaikler eşliğindeki sunumunu dinlerken, görünenin ötesinde bir başarı ve inceliğe tanık oldum. Tarihi bir mekanda, tarihe farklı bir tanıklık...Çanakkale'de görülmesi gereken yerler sıralamasında üst seviyede yer alan bir deneyim. Teşekkürler.
Osman Ataseven
Osman Ataseven
10:15 29 Mar 22
Çanakkale’de kesinlikle görülmesi gereken harika bir mekan. Her şey ince ince düşünülmüş tasarlanmış. Sanatın tarihle mükemmel bir buluşma noktası olmuş. Emine Hanım’ın heyecanı ve samimiyeti de ilham verici.
Nesli Umay Seydioğulları
Nesli Umay Seydioğulları
09:42 29 Mar 22
Nereden başlasam bilemiyorum...Truva gezisi için Ankara'dan çıktığım yolda antik kent ve müze gezisi öncesinde Emine Hanım'ın her bir ayrıntısında emek, bilgi, sanat barındıran mekanına gittim. Yaklaşık 2 saatlik süre sonunda ne kadar doğru bir karar verdiğimi ve eğer buraya uğramasaydım hikayemin eksik kalacağını düşünüyordum.Mozaik çalışmalarının bu kadar ayrıntı içerebileceğini, kahramanların yüz ifadelerindeki duygunun bu kadar güzel aktarılabileceğini de burada... görmüş oldum. Mozaiklerle yaşatılan görsel şölenin yanı sıra Emine Hanım'ın Truva hakkındaki anlatımı ise bambaşkaydı. Akıcı anlatımı, ses tonu, hal ve tavırları, bilgi birikimi, araştırmaları gerçekten hayranlık uyandırıcı.Truva hakkında okumayı seviyorsanız, antik kenti gezme niyetiniz varsa mutlaka ama mutlaka buraya uğramanızı öneririm.Çanakkale gibi bir şehirde sanat ve tarihin bu şekilde buluştuğu orijinal mekanların çoğalmasını, Rhapsodos Mozaik'in insanlar tarafından daha çok bilinmesini, deneyimlenmesini dilerim.Her şey için çok teşekkürler.Not:*Gitmeden önce randevu almayı unutmayın :)*Gezinizin sonunda mozaik görsellerinden oluşan magnetlerden almayı da unutmayın. Keşke daha çok alsaydım diyorum şu an 🙂Devamını Oku
burcu varlı
burcu varlı
15:09 28 Jan 22
Harika. Kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Büyük emek verilmiş. Anlatım harika.Hayranlıkla dinledim.
Sevim KARAARSLAN
Sevim KARAARSLAN
08:56 19 Jan 22
Çanakkale’ye gidildiğinde mutlaka uğranılması gereken bir yer. Çok keyifliydi.
İrem Şevik
İrem Şevik
07:30 19 Dec 21
Biz bir haftasonu anne kız olarak ziyaret etme imkanı bulduğumuz bu özel yerde inanılmaz ve biricik bir deneyimin parçası olduk. Emine Hanım bilgisi, anlatıcılığı, yeteneği ve konukseverliğiyle bizi büyüledi. Çanakkale’den ayrılmadan önce böyle bir yeri anılarımıza ekleyebilmiş olmak bizim için büyük bir mutluluk. Homeros’un destanlarının kulaktan kulağa nesilden nesile aktarılması gibi Rhapsodos’un da sözlü gelenekle hem bugüne yayılması hem de yarına uzanması dileğiyle ✨... Çanakkale’de mutlaka görülmesi gereken bir yer 🥰Devamını Oku
Asli Bora
Asli Bora
16:29 27 Nov 21
Troya'nın ve Çanakkale 'nin gercek öyküsünün kaynaklara atıfta bulunarak, son derece keyifli ve profesyonel biçimde anlatıldigı , olağanüstü bir mekan. Eski Yahudi mahallesinde, tarihi bir evde , konusunda akademik çalışmalar yapan Emine Hanım 'ın rehberliğinde binlerce yıllik bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Mozaikler eşliğinde neredeyse beş duyuya hitap eden bir deneyim olduğunu söyleyebilirim. Troya Müzesi ve ören yerini görmeden önce Rhapsodos'a uğramak kente, tarihe,... eserlere bakış açınızı değiştirerek.Çanakkale merkezde , oldukça kolay ulaşılabilir bir noktada kurulmuş olan Rhapsodos'la gerçek bir destanin içinde olduğunuzu iliklerinize kadar hissedeceksiniz.Devamını Oku
KeyifKurdu Gezi Kulübü
KeyifKurdu Gezi Kulübü
09:37 10 Oct 21
Keyifkurdu Gezi Kulübü olarak yaptığımız Çanakkale gezisinde, bu coğrafyanın ve tarihinin büyüsünü teatral bir güzellikte bize sunan; 3000 yıllık destanı şiirsel bir dille bize anlatan mozaik sanatçısı (çağdaş bir ozan ) Emine hanıma teşekkürler...
Murat Tekay
Murat Tekay
09:16 10 Oct 21
Bereketli toprakların destanını mozaikler ile anlatan ve bunu muhteşem bir anlatımla bizlere sunan Emine Daloğlu'na sonsuz teşekkürler.Emeğiniz her zaman değer görsün.Sağlıkla kalın.Saygılarımla.Murat Tekay
Karum Taciri
Karum Taciri
09:16 10 Oct 21
Harika bir sunum, mitolojik öyküler eşliğinde adeta Homeros'u canlı dinledik....
Çanakkale 17
Çanakkale 17
13:44 17 Sep 21
Düş ve gerçeğin buluştuğu Troya...Ve Troya için düşünü gerçekle buluşturabilmiş bir mekan...Eğer Çanakkale'de iseniz ya da Çanakkale'ye uğrayacaksanız ve düşlerin gerçeğe, gerçeklerin düşe dönüştüğü bir yer görmek istiyorsanız, Rhapsodos Mozaik e uğrayıp mozaikler eşliğinde, Emine hanımın dinletileri ile bir "zaman yolculuğu" sizi bekliyor olacak...
Neslihan Sarıkaya
Neslihan Sarıkaya
11:25 17 Sep 21
Gerçekten çok güzel çok yaratıcı, çok hoş bir deneyim oldu, keyifli zaman geçirdim çok güzel ağırlandık. Tarihe ilginiz varsa, Troia savaşı hakkında bilgi edinmek isterseniz mutlaka uğrayın derim.
Hikmet Ocakli
Hikmet Ocakli
19:10 30 Aug 21
Merhaba.Yolunuz Çanakkaleye düşer de bu her karışı tarih fışkıdan coğragyayı tarımak isterseriz, Eski Havra Sokakta büyülü bir mekandan başlayın,derim. Sizi Troyalı bir kadın karşılayacak ve on beş yıl emek verip yaptığı Troya kahramanları mozaikleri eşliğirde şiirsel bir anlatımla İlyada Destanının içine alacaktır.Sonra kendinizi çoğaltarak çıkacak ve coğrafyada attığınız her adım derin bir anlam kazanacaktır.Binlerce teşekkür ediyorum Emine kardeş.Mustafa Işık.
Sibel Duman
Sibel Duman
07:36 25 Aug 21
Kesinlikle gitmelisiniz. Hâlâ bir buçuk saat geçtiğine inanamıyorum. Aşırı keyif aldım. Hem güzel bir anlatım hem de keyifli bir sohbet oldu. Cok teşekkür ederim.
Merve Özdemir
Merve Özdemir
18:14 13 Aug 21
Emine hanım anlatımlarıyla 40 metrekarelik bir alanda 1.30-2 saatin nasıl geçtiğini anlayamadığınız bir deneyim sunuyor. Sergiyi gezdikten sonra mozaikleri nasıl yaptığını gösterdiği atölyesinde bize de deneme imkanı verdi. Böylece o portrelerde yatan emeği daha iyi anlama şansım oldu. İnanılmaz bir bilgi ve emek birikimi.. Kesinlikle gidilmesini tavsiye ediyorum
Selif Mete
Selif Mete
12:09 02 Aug 21
Çanakkaleye gelince mutlaka görülmesi gereken bir yer.Emine hanım sizi bulunduğunuz zamandan 3000 yıl öncesine götürüyor aynı zamanda bugünle de olan bağlantısını aktarıyor.kendisinize zamanımıza değer kattığı için çok teşekkür ederiz.
Hakan Daloğlu
Hakan Daloğlu
13:01 28 Jul 21
Mozaik ve mitolojinin sanat ve felsefeyle buluştuğu gizemli bir tarihötesi mekan. Mutlak görülmeli: Veni vidi vici... Geldim, gördüm, yendim (benliği) dedirten mekan.
Geçmiş Gelecek
Geçmiş Gelecek
20:06 12 Jul 21
Mozaikler üzerine yüksek lisans yapmış çok bilgili ve güzel bi kadından bi saat kadar güzel bi hikaye dinledik. Bence gidin.
Ahmet Ertem
Ahmet Ertem
15:35 11 Jun 21
Kesinlikle gidin. Sizi son derece nazik ve kültürlü bir hanımefendi sizi karşılayacak. Canlı bir anlatımla ve mozaikler eşliğinde keyifli bir tarih ve hikaye anlatısı bekliyor. Çok memnun kaldık.
NİLÜFER Ertem
NİLÜFER Ertem
07:01 10 Jun 21
Mutlaka gidip gezin dinleyin. Buradaki puanların begenilerin ne kadar yetersiz olduğunu anlayacaksınız. Emine Hanım teşekkürler.
Bengi Işıl Göktürk
Bengi Işıl Göktürk
17:40 10 Feb 21
Troya'nın hikayesini bir de Emine Hanım'ın muhteşem sunumu ve mozaik çalışmaları eşliğinde dinleyin!Gerçekten büyüleyici bir ortam, son derece sıradışı çalışmalar ve zarif bir kişilik... Çanakkale'ye yapılacak bir ziyaret, buraya uğranmadan eksik kalacaktır.Bir işe gönül vermek nasıl bir şeymiş, bunu Rhapsodos Mozaik'te iliklerinize kadar hissedeceksiniz!
evde zaman
evde zaman
07:27 21 Nov 20
Bir masal diyarı burasi. Sizi bir modern ozan,hikaye anlatıcı karşılıyor. Sanki Helen'in ta kendisi. Kendi elinden çıkan mozaikler eşliğinde bir rüyaya,masala sürüklüyor sizi. Gözünüzü kırpmadan dinletiyor,gulumsetiyor, huzunlendiriyor. Tek kisi tarafindan sergilenen,çok kişilik kadim bir tragedyayı seriyor önünüze. Nasıl betimlenir, nasil anlatılır başka biçimde bilemiyorum. Gidip,görmek ve bunu deneyimlemek kendinize verebileceğiniz en güzel hediyelerden. Sanata,sanatçıya... dair ümidimizi besleyen,bambaşka bir "an" geçirdik. Iki saatten fazla kalmamıza rağmen, bir solukta geçen bu güzel rüyanın tadı damağımızda, adı kalbimizde kaldi. Iyi ki var rhapsodos.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler • star rating  Niyetiniz Çanakkale'ye gidip Truva antik kentini ziyaret etmekse, Homeros'un İlyada'sındaki savaşın kahramanlarını mozaiklerle işlenmiş görsel bir şölen eşliğinde görüp, efsaneden kesitler dinleyerek bu ziyaretin daha doyurucu geçmesini sağlayabilirsiniz. Truva'nın kahramanları... read more

  avatar thumb neriman35
  1/01/1970

  star rating  Bir kadın ďüşleyin, Tanrılar ve cocukları ile yaşamış, efsanelerin icinde kendi efsanesini yaratmaya devam eden, yasayan ve yaşatan başkalarına da... ziyretine gelenlerin kendisine hemen Tanrıların arasında oldugunu farkettiren bu efsane... read more

  avatar thumb PinarOZCANANTEP
  1/01/1970

  star rating  Hiç beklenmedik bir anlatı ziyafeti, bir görsel şölen. Yerini biraz aradık, zor bulduk, mutlaka gidin, dinleyin, izleyin, sonra bir daha gidin..Emine Hanım'ın anlatımıyla Truva'yı bir kez daha dinleyin. Mozaik portreler... read more

  avatar thumb Zeynep H
  1/01/1970
 • star rating  Kapıdan girerken ne ile karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz.46 tane kahramanın mozaikle şekil almış portleri ve Emine Hanımın eşsiz anlatımıyla kendinizi Troya destanının içinde buluyorsunuz..Bu özel serginin hakettiği değeri bulması ümidiyle.Şiddetle tabsiye ediyorum... read more

  avatar thumb Gozde O
  1/01/1970

  star rating  Eşimle birlikte çok aradık ve sonunda bulduk ancak Pazar akşamı kapalıydı sanırım.Antalya'dan.ilk kez gidilen yerin değil gidenlerin destansı anlatımına şahit olduk.Bir dahaki sefere artık.anasayfada resimler çok az.Bu güzel eserlerin resimlerini... read more

  avatar thumb
  1/01/1970

  star rating  Troyalı güzel zarif ve naif bir hanımın karşıladığı bir mekan. Çanakkale'ye özgü çanakları tek tek mozaiklerle bezeyerek, işleyerek, sabırla resmeden, yola çıktığı anlatımları yazıya döken ve içinde sindirerek hikayenin... read more

  avatar thumb 715HaticeeR
  1/01/1970
 • star rating  Bir arkadaşımın vesilesi ile aniden gitme kararı aldığım ve iki yıldır nasılda keşfedemediğime üzüldüğüm....DÜŞ EVİ...
  özü Troya efsanesini anlatsada ...benim bu müzeden kendime kattığım değerler bambaşka
  düş kurmak ...istemek...çaba... read more

  avatar thumb
  1/01/1970

  star rating  Emine Hanım’ın kendi imkanı ile oluşturduğu iki katlı şirin ev içerisinde elleriyle yaptığı mozaiklerin hikaye ile uyumu çok güzel. İlyada destanını bizzat anlatması da alışa gelmedik bir sanat tarih evi... read more

  avatar thumb 902murato
  1/01/1970

  star rating  Niyetiniz Çanakkale'ye gidip Truva antik kentini ziyaret etmekse, Homeros'un İlyada'sındaki savaşın kahramanlarını mozaiklerle işlenmiş görsel bir şölen eşliğinde görüp, efsaneden kesitler dinleyerek bu ziyaretin daha doyurucu geçmesini sağlayabilirsiniz. Truva'nın kahramanları... read more

  avatar thumb Neriman Y
  1/01/1970
 • star rating  Şehrin geçmişine tanık yakın arka sokaklarından birinde zamanı sessiz sadeliğiyle yaşayan yeşil bir kapı... Binlerce yıl öncesinden bir diyardan, Troya'dan masallara, destanlara, tragedyalara, aşka, Troya Savaşı'nın kahramanlarına, insana dair... read more

  322g_ne_d
  1/01/1970

  star rating  Mekanın kapısında böyle yazıyor: "Mozaik portrelerde bir Troya masalı.. Söz mü, Yazı mı, Resim mi? Hangisi sizi daha çok etkiler?" Herhangi birini seçmenize gerek yok; söz, yazı ve resmin muhteşem... read more

  avatar thumb OguzOzkeroglu
  1/01/1970

  star rating  ...Ve kapıyı bir tanrıça açtı. Büyülü bir efsane anlatıcısı...Troya efsanesini sesiyle ve işlediği mozaiklerle bize yaşatan güzel insan, Emine Hanım. Gözlerinde aşk gördüm. Eserlerinde sabır gördüm. Her bir mozaik dantel... read more

  avatar thumb
  1/01/1970


13 Yorum

 1. Cok zor bir dilde Homerus tarafindan yazilmis bu efsaneyi cocuklarim esim ve benim anliaycagimiz ve buyuk keyifle dinliyecegimiz bir dilde anlatip ayrica mozaikler ile desteklemeniz hayranligimizi uyandirdi. Tekrar tekrar dinlemekten bikmiyacagimiz bir anlatiydi. Isinizde basarilar dilerim ve herkese buyuk kucuk Rhapsodos ta Truva efsanesini dinlemesini oneririm.

  1. Rhapsodos’tan güzel duygularla ayrıldığınıza çok sevindim. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Tekrar görüşmek üzere

 2. Çocuklarla gittik; öyle büyülü bir ortama girdik ki, müthiş. Anlatmak mümkün değil, gerçekten dinlemeli, görmeli ve yaşamalı..

  1. Çok teşekkür ederim. Biliyorum ki daha pek çok kez karşılaşacağız. Sevgiyle…

 3. Troya, savaş, efsane, ve anlatıcısı ! Efsanenin içinden çıkıp gelmiş gibi anlatırken Emine hanım, sizi efsanenin içine çeken bir ortam ve anlatım. Muhteşem bir görsel ve anlatı şöleni. Defalarca dinleyebilirim, defalarca o mozaiklerin derinliklerine dalabilirim. Her seferinde yeni bir şeyler farkediyor insan. Çanakkele ‘ de kesinlikle görülmesi gereken bir ortam.
  Emeklerinize, hayal gücünüze sağlık.

 4. Truva Savaşı’nı Homeros’un anlattığı kadar şiirsel bir şekilde dinledik, mükemmel mozaiklerle ise hikayeyi canlı canlı gördük. Rüya gibi iki saat geçirdik. Rhapsodos Mozaik, Çanakkale’de kesinlikle ziyaret edilmesi gereken ilk yer.

 5. Troya’yı daha önce de defalarca okudum, dinledim, gezdim; fakat böyle bir görsel şöleni ve böyle güçlü bir anlatımı hayal dahi edemezdim. Büyüleyici bir deneyimdi, herkese tavsiye ediyorum. Emeğine ve birikimine sağlık!

 6. Çanakkale’yi gezmeden önce mutlaka gidilmesi gereken, anlatılması zor bir yer. Çok büyük bir emek, bilgi, sanat… Bu şehre yolunuz düşerse kesinlikle ve öncelikle buraya gelin, truva antik kentini ve müzesini daha sonra gezin bence. Binlerce yıl öncesinden bir destancı size şehrin hikayelerini görsel bir şölen eşliğinde anlatıyor. Her şeyiyle büyüleyici… Binlerce teşekkürler Emine Hanım…

 7. Emine hanımı ve keyifli mozaik atölyesi Rhapsodosmozaik’i KeyifKurdu ile yaptığımız gezi sayesinde tanıdık. Güzel eserlerine, derin bilgisine ve muhteşem anlatımına hayran kaldık. Kendisini kutluyoruz

 8. Çanakkalede mutlaka gezilmesi gereken bir mekan… Emine hanımın deneyim, birikim ve eşsiz anlatımıyla troya efsanesini yeniden öğreniyorsunuz. Böyle bir mekanı Çanakkale ye kazandırdığı için kendisini kutluyorum çook teşekkür ederim…

 9. Gördüğüm en güzel mozaik atölyelerinden biriydi. Hem yetenekli hem zeki, güzeller güzeli bir kadından Truva’nın hikayesini dinlemek isterseniz mutlaka Emine Hanım’ın atölyesine uğrayın derim. Ayrıca kendisi de Antik Yunan kadınları gibi güzel,asil ve etkileyici.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir